1 вересня 1939 року фашистська Німеччина здійснила напад на Польщу. Ця подія ознаменувала початок Другої світової війни.
Друга світова війна — наймасштабніша світова війна в історії людства, котра тривала до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японії перед союзними державами. Друга світова війна значно вплинула на долю людства.
Початок воєнних дій на території України припав на 22 червня 1941 року. О 3-й годині 30 хвилин війська Німеччини перетнули радянський кордон. Прикордонні міста й застави опинилися під шаленим артилерійським обстрілом.
З перших годин війни ворог зустрів на українській землі відчайдушний опір. Героїчно билися прикордонники та воїни Київського військового округу, який одержав назву Південно-Західного фронту. Основний удар німецьких військ був спрямований на смугу Київського особливого військового округу. Радянські війська на цьому напрямку мали досить відчутну перевагу. Незважаючи на це, протягом першого тижня війни вони зазнали значних втрат і змушені були відступити. Використовуючи прорахунки радянського командування та найвищого керівництва й володіючи стратегічною ініціативою, німецькі війська швидко дійшли до Києва.
Протягом одного року німецькі війська та їх союзники окупували територію України, де загарбники встановили «новий порядок».
6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України. Ця операція мала надзвичайний вплив на весь наступний характер воєннх дій. Два роки радянські війська йшли до перемоги. Травень 1945 року став переможним не тільки для громадян Радянського Союзу, але й для всіх його наступних поколінь.
До трагічної події в історії людства – початку Другої світової війни, у читальному залі районної бібліотеки ім. Лесі Українки була проведена історична година «Як день страшний той починався...». Також оформлена книжкова виставка, на якій представлені книги та статті з періодичних видань про Другу світову війну.
Матеріал підготувала
бібліотекар читального залу
Романчук О.Ю.