До 95-річчя від дня народження Василя Сухомлинського -
українського педагога.
Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівка Онуфріївського району Кіровоградської області (за тогочасним адміністративно-територіальним поділом – Василівська волость Олександрійського повіту Херсонської губернії) у незаможній селянській родині.
В. Сухомлинський навчався спочатку (1926-1933) у Василівській семирічці. У 1934 році став студентом Кременчуцького педінституту. Але через хворобу в 1935 році перервав навчання. Сімнадцятирічним юнаком розпочав Василь свою практичну педагогічну роботу. У 1936 році Сухомлинський продовжив навчання на заочному відділі Полтавського педінституту. Навесні 1944 р. Василь Олександрович разом з дружиною виїжджає в Україну.
У 1948 році В.О. Сухомлинського призначають директором Павлиської середньої школи.
На найвищий щабель своєї педагогічної творчості Василь Олександрович піднявся у шістдесяті роки. Саме в ті роки були написані «Духовний світ школяра», «Як ми виховали мужнє покоління», «Праця і моральне виховання», «Сто порад учителеві», «Листи до сина», «Батьківська педагогіка», «Павлиська середня школа» та «Серце віддаю дітям» (1969). Остання праця витримала вже кільканадцять видань, вона була удостоєна першої премії Педагогічного товариства УРСР (1974) і Державної премії УРСР (1974).
З 1957 р. В. Сухомлинський – член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР, з 1958 р. – заслужений учитель УРСР. У 1968 р. йому присвоїли звання Героя соціалістичної праці. Того ж року він був обраний членом-кореспондентом АПН СРСР.
2 вересня 1970 р. серце Василя Олександровича Сухомлинського перестало битися, але все найцінніше, створене ним, назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагог
... Читати далі »