22 вересня на державному рівні відзначається День партизанської слави. Свято встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам'яті...» згідно з Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001.
Сторінки історії нашого краю, де йдеться про роки Великої Вітчизняної війни, розкривають і велич подвигу нашого народу, і страшну трагедію: неймовірне число жертв, ціною яких здобуто перемогу над фашизмом. На Україні гітлерівці вели війну на повне знищення народу. На тимчасово окупованій території України загинуло понад 5265000 мирних громадян і військовополонених. Фашисти зруйнували та спалили 714 міст і селищ.
У Житомирській області за час німецької окупації вони вбили і закатували 171245 мирних жителів, 77956 військовополонених, і 75535 молодих громадян погнали в німецьке рабство.
А в місті Новограді-Волинському за період тимчасової окупації загинуло майже 44 тисячі мирних жителів і військовополонених, 1753 юнаків і дівчат відправили до Німеччини. Звільняючи місцевості від населення, фашисти грабували і спалювали села. Тільки в Новограді-Волинському районі ворог повністю спалив 19 населених пунктів.
Проти підступного ворога піднявся весь народ. У тилу фашистів діяв другий фронт. Житомирщина була партизанським краєм. Тут боролася з окупантами майже третина всіх народних месників, що діяли на Україні.
У цей час смертельної небезпеки для Батьківщини на її захист пліч-о-пліч з дорослими патріотами ставали найчастіше у нерівний бій з жорстоким ворогом діти. Юні месники були безстрашними розвідниками. За участю юних здійснювались численні диверсії. З
... Читати далі »