К Л Е Н І В С Ь К А
сільська рада
На території сіл Кленова, Дубники, Липине розташовано
4 пам`ятки історії
Пам`ятки історії
Пам`ятник спаленому селу
розташований у центральній частині села Кленова, територія школи
На фронтах Другої світової війни воювали 150 жителів села, 40 односельців були у складі партизанського загону ім. Чапаєва, з`єднання МаліковаС.Ф. За опір окупантам, за нанесення їм шкоди, за активну участь населення села у партизанському русі, німецькі карателі 13 липня 1943 року повністю спалили село.
За рішенням виконкому районної ради депутатів трудящих від 3 квітня 1979 року у 1982 році в пам'ять про ці події у центрі села Кленова був встановлений пам’ятник – залізобетонна скульптура, встановлена на бетонних плитах.
Скульптор С.Горняк, архітектор Н.Марчук.
Пам`ятник спаленому селу
розташований у центральній частині села Дубники
8 квітня 1943 року гітлерівці за непокору німецькому командуванню зігнали жителів села Дубники в один великий сарай і підпалили. Після чого було знищено і спалено усе село.
У 1983 році в пам'ять про односельців, що загинули, був встановлений пам’ятник – залізобетонна скульптура жінки з дитиною на руках на фоні стовпів, що обгоріли.
Пам`ятник спаленому селу
розташований у центральній частині села Липине
У роки Другої світової війни 100 жителів села воювали у партизанському загоні П.А. Шевчука із з`єднання А.М. Грабчука. За опір окупантам і зв'язок з партизанами 12 серпня 1943 року село було повністю спалене. Попереджені партизанськими зв’язковими жителі села заховалися в лісах та на болотах, що розміщені недалеко від села.
У 1984 році в пам'ять про цю трагічну подію був встановлений пам’ятний знак – залізобетонну скульптуру жінки з дитиною на руках, встановлену на бетонних плитах. Скульптор – А.Подлєсний, архітектор – П.Бирюк.
Одиночні могили партизанів Литвинчука А.М., Тимощука І.Т., Власенко С.О.
розташовані у східній частині села Кленова, кладовище
У трьох одиночних могилах, розташованих в різних рядах поховані бійці партизанського загону ім. Чапаєва з`єднання C.Маликова: Власенко Станіслав Охримович (1921-1943), загинув 27 квітня 1943 року та Литвинчук Опанас Михайлович (1913-1943), загинув 4 жовтня
1943 року – до війни колгоспники колгоспу ім. 13-річчя Жовтня, а також боєць партизанського загону ім. Хрущова з`єднання М.І. Наумова Тимощук Іван Томашович (1910-1943), загинув у листопаді 1943 року.
1965 року на могилах було встановлено хрести з металевих труб. Згодом на двох могилах встановлено два бетонні пам’ятники пірамідальної форми з бетонними плитами.