В історії української культури є чимало славетних імен, які заслуговують на високе визнання і всенародну шану. Серед таких імен – постать видатного митця, хорового диригента, композитора і педагога Григорія Верьовки, який відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами.
Народившись у 1895 році на Чернігівщині, серед чарівної природи, Григорій Верьовка увібрав ще з раннього дитинства палку любов до народної пісні, музики і танцю, присвятив цій справі все своє життя. Навчався він у Київському музично-драматичному інституті ім. Лисенка, керував самодіяльними робітничими хорами, згодом викладав хорове диригування в Київському музично-драматичному інституті. З 1943 по 1964 роки Григорій Верьовка – викладач, професор Київської державної консерваторії ім. Чайковського.
У вересні 1943 року, коли в Києві ще верховодили чужинці, в Харкові було розпочато організацію українського народного хору. Григорій Верьовка поринув у творення мистецького колективу. Він невтомно шукав таланти серед робітників, селян, учорашніх воїнів. З першого дня і до 1964 року Григорій Верьовка був художнім керівником і головним диригентом народного хору, а в 1965 році колективу присвоєно ім’я його засновника.
Український народний хор невдовзі не лише опанував неповторний колорит українських народних пісень, а й освоїв твори класичної музики, пісні сучасних композиторів, авторські твори і обробки народних пісень Григорія Верьовки.
Державний український народний хор ім. Г. Верьовки був одним із перших професійних колективів, який репрезентував українське народне хорове мистецтво за межами України.
Вже давно немає митця з нами, але створена ним пісня залишилася в людських серцях. Вона живе і житиме вічно, бо жива його українська душа в людях і в народних хорах, які продовжують найкращі національні традиції українського народу.
До
... Читати далі »