К О Л О Д Я Н С Ь К А
сільська рада
На території сіл Колодянка та Кожушки розташовано
5 пам`яток:
2 – історії
3 – не занесено до реєстру
Пам`ятки історії
Братська могила радянських воїнів
розташована у північній частині села Колодянка (кладовище)
Поховано п’ять розвідників 20-ї окремої мотострілецької бригади, БТР яких був підбитий німецькою «Пантерою» на пасовищі біля села Кожушки. Загинули 6 січня 1944. У 1947 році перепоховані на кладовище с. Колодянка. Прізвища двох з них відомі – ст. сержанти Микола Федорович Чаліков і Олександр Сергійович Шкалін.
1956 року на могилі встановлено пірамідальний бетонний обеліск, увінчаний металевою п’ятикутною зіркою. На чільній грані викарбувано меморіальний напис: «Вечная слава воинам, погибшим за честь и свободу нашей Родины». Постамент цегляний тинькований, двоступінчастий. Могилу обкладено цегляним тинькованим бордюром.
Пам`ятник жертвам фашизму
розташований у південно-східній частині села Колодянка,
біля залізничної станції
У вересні 1941 року в 400 метрах на захід від цього місця впродовж двох тижнів гітлерівці розстрілювали мирних жителів єврейської національності. В братській могилі поховано 250 осіб. Серед них: 46 євреїв із сіл Колодянка та Кожушки. Решта з навколишніх сіл Баранівського та колишнього Ярунського районів. Прізвища 46 мешканців Колодянки та Кожушок відомі: Шайнерман Мусій, Шайнерман Ольга, Шайнерман Майя, Розенбід Кейро, Розенбід Хана, Розенбід Хайка, Розенбід Рива, Гальський Нумім, Гальська Ривка, Гальський Лецик, Гальська Соня, Гальський Мендель, Гальська Ривка, Гальська Хеся, Гальський Аврам, Гальський Нухім, Гальський Миша, Гільман Берко, Гільман Брушка, Гільман Шимель, Гільман Меєр, Вальдман Янкіль, Вальдман Хая, Вальдман Хана, Вальдман Шимель Вальдман Роза, Ладишський Меєр, Ладишська Ціля, Ладишська Брушка, Ларишська Шлейна, Зегерман Мошко, Зегерман Брушка, Зегерман Фаня, Гісус Моть, Хісус Хілик, Киянський Волько, Тейтельман Гар, Гільман Лейба, Гільман Хайка, Гільмн Шимка, Гільман Нюсік, Гільман Сидір, Гільман Гершко, Гарбузюк Дмитро, Андрощук Н,, Супрунець Станіслав.
1996 року встановлено стелу чорного лабрадориту з меморіальним написом: ”На цьому місці в вересні 1941 року під час німецько-фашистської окупації було здійснено масовий розстріл мирних жителів євреїв с.Колодянка”. Постамент мармуровий на бетонній основі.
Пам`ятник воїнам-односельчанам
розташований у центральній частині села Колодянка
У роки Другої світової війни на захист Вітчизни стали і мешканці с. Колодянка. Із 170 жителів, що боронили рідний край від ворога, 66 не повернулися до рідних домівок.
На їх честь у 1978 році у центрі села встановлено пам’ятник – трьохступінчасту стелу полірованого габро. У верхній частині викарбувано орден ВВв та меморіальний напис: «Вічна слава воїнам-односельчанам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни
1941-1945». В нижній частині – вічний вогонь та лаврова гілка. У підніжжя стели викладено гранітну плиту з прізвищами загиблих односельців. Пам`ятку встановлено на бетонному майданчику.
Могила військовослужбовця
українського миротворчого контингенту в Іраку Р. Андрощука
розташована у північній частині села Колодянка, північна частина кладовища
Андрощук Руслан Андрійович (05.02.1980-06.04.2004) – сержант, військовослужбовець українського миротворчого контингенту. Народився в с.Стара Котельня Андрушівського району Житомирської області в селянській сім’ї. Пройшов строкову службу в Збройних Силах України в прикордонних військах (Харків, 2001-02). 12 листопада 2002 поступив на військову службу за контрактом. 3 січня 2004 у складі 6-ї механізованої бригади в Республіці Ірак служив кулеметником взводу спецпризначення розвідувальної роти. Загинув в м. Ель-Куті в бойових обставинах. Нагороджений орденом „За мужність” (посмертно).
2005 року на могилі встановлено пам’ятник полірованого габро, що складається з чотирьох покладених один на одного кубів різного розміру з викарбуваними на них зображеннями танка з відкритим люком, портретом похованого і меморіальним написом: «Загинув при виконанні миротворчої місії в Іраку. Андрощук Руслан Андрійович 5.02.1980 – 6.04.2004». На постаменті, з обох боків пам’ятника, встановлено фігурні мармурові вази для квітів.
Пам`ятник воїнам-односельчанам
розташований у центральній частині села Кожушки, біля клубу
У роки Другої світової війни на захист Вітчизни стали і мешканці с. Кожушки, частина із них не повернулися до рідних домівок.
На їх честь у 1978 році у центрі села встановлено пам’ятник – обеліск полірованого габро, що складається із двох частин. У верхній частині викарбувано орден ВВв та напис «1941-1945». На нижній частині – меморіальний напис: «Вічна слава воїнам-односельчанам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни» та лаврова гілка. З обох сторін обеліска встановлено плити полірованого габро з прізвищами загиблих односельців. Пам`ятку встановлено на бетонному майданчику.