Щороку, в третю суботу квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують День довкілля.
День довкілля для України свято порівняно нове, адже почали його відзначати лише з 1998 року, та з кожним роком воно знаходить все більше і більше прихильників. У цей день кожному громадянину нашої держави варто не лише поглянути на оточуюче нас середовище зовсім іншими очима, щоб реально оцінити становище, в якому ми знаходимося, але й вийти на загальнодержавне прибирання та, вносячи свою частинку, допомогти нашій природі, яка про це благає.
На Землі скорочуються ареали і знижується чисельність багатьох видів живих організмів. Багато з них зникає через діяльність людини. Доводиться констатувати, що нині багато рослин і тварин перебувають на межі вимирання. Зникали рослини та тварини і раніше, але повільно, еволюційним способом, і лише внаслідок того, що людина з безмежно зростаючим технічним потенціалом стала агресивно втручатися в природу, рідкісні види почали зникати досить швидко.
Чистої води стає дедалі менше попри те, що її якість є запорукою здоров’я, основою життя на Землі. Однією з головних причин негативних наслідків є споживацьке відношення до водних ресурсів. Вода, як природний ресурс, поступово відновлюється в процесі глобального водообміну. Тому водні ресурси довго вважалися невичерпними та здатними до самоочищення. Однак збільшення обсягів споживання води в економічній діяльності, зростання скидів забруднених вод у поверхневі водойми призвело до порушення умов формування стоку і водного режиму, зниження самовідновлювальної спроможності водних ресурсів, зумовило зменшення водності річок.
У природи ми беремо все необхідне для нашого життя. Але брати треба розумно, по-господарськи, не виснажуючи природних ресурсів, даючи їм змогу відтворюватись. Раціональне використання природних багатств, бережне ставлення
... Читати далі »