(Мистецька година до 140-річчя від дня народження С.В. Рахманінова – російського композитора, піаніста, диригента)
Я русский композитор, о мое
отечество воздействовало
и на мой темперамент и на
мое мировоззрение… поэтому
и моя музыка – русская.
С.В. Рахманинов
Ці горді слова були сказані Рахманіновим в кінці життя, в 1941 році. Композитор був гордістю російської нації і надбанням всієї світової культури.
Цього року виповнилось 140 років від дня народження видатного російського композитора Рахманінова Сергія Васильовича. З цієї нагоди в читальному залі Новоград-Волинської районної бібліотеки була проведена мистецька година «Його обрала музика» та оформлена книжкова виставка, на якій представлено ряд книг про життя та творчість видатного композитора.
Рахманінову належить одне з самих видатних місць в Російській музичній культурі початку ХХ ст.
Річницю з дня народження Рахманінова відзначає не тільки Росія, але і все прогресивне людство, для якого ім’я Рахманінова є символом високого служіння мистецтву. Це служіння приймало різноманітні форми: геніальний піаніст, він рано проявив себе, як видатний композито
... Читати далі »
(до 95-річчя від дня народження українського письменника О. Гончара)
Творчості Олеся Гончара належить видатне місце в усьому літературному процесі і в літературній освіті учнів. Вплив його на всю українську літературу безперечний. " Постать Олеся Гончара може служити віхою розвитку всієї багатонаціональної української літератури», - так високо оцінив її відомий радянський письменник, лауреат Ленінської премії Чингіз Айтматов.
Почесне місце посідає творчість Олеся Гончара і за межами країни. Його титанічний труд у розвитку української та світової літератури, його активна громадська діяльність, подвижницька праця в справі захисту миру, його внесок як академіка, науковця в сучасне літературознавство та літературну критику, його принциповість, невтомна працьовитість, відданість ідеям проглядається в кращих персонажах його творів і є прикладом позитивного героя в нашому житті.
Його літературні герої – типізовані образи, в яких втілено все найяскравіше, найхарактерніше, визначальне. В них немає несуттєвого, дріб’язкового, другорядного. Їх наслідують юнаки та дівчата за ідеал, до якого прагнуть, тягнуться.
«Життя в мистецтво перейшло, а мистецтво знов проростає в життя…» - це найточніша формула, яка здатна вичерпно охопити діалектику зв’язків Гончаревого слова з життям народу. Саме цим повсякчасним проростанням і здобуло це слово палку любов мільйонів і мільйонів читачів, котрі здавна сприймають О. Гончара як воістину народного письменника.
У районній бібліотеці для дорослих на юнацькій кафедрі до 95-річчя від дня народження українського письменника Олеся Гончара оформлено книжкову виставку «Мистецтво слова перероста в життя».