«Співець краси, природи і людини»
(до 120-річчя від дня народження О.П. Довженка)

10 вересня виповнюється 120 років з дня народження О.П.Довженка – українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника.
У районній бібліотеці для дітей до уваги читачів представлено книжкову виставку-портрет «Співець краси, природи і людини», яка знайомить із життєвим шляхом та творчістю митця. Літературна спадщина Олександра Довженка багатогранна. У його творчому доробку кіносценарії, повісті, оповідання й новели, драматичні твори, художньо-публіцистичні статті… Але найяскравіше талант Олександра Петровича проявився у жанрі кіноповісті, який він, по суті, започаткував в українській (та й не лише в українській!) літературі. Про все це юні відвідувачі бібліотеки дізналися з бесіди, яку провела біля виставки завідуюча районною бібліотекою для дітей Данюк О.Б.
Увагу дітей привернув такий факт з життя О.Довженка, як перебування його у 1914 - 1917 роках у Житомирі, де він викладав у вищому початковому училищі фізику, природознавство, географію і навіть гімнастику, а для обдарованих учнів організував гурток малювання. Також вони з цікавістю дізналися про те, що на честь нашого знаменитого співвітчизника названо астероїд, відкритий астрономами у 1977 році.
О.П.Довженко завжди повторював: «Я належу людству… і я йому служу. Мистецтво моє – мистецтво всесвітнє», але, все ж, він завжди вважав себе сином свого народу, своєї землі – України. І все, що закладено було в ньому з дитинства в селянській родині – шанобливе ставлення до праці, землі, природи, поетичне світовідчуття, знаменитий український гумор, пам’ять про історичне минуле – все це залишилося дорогим йому.


Матеріал підготувала
бібліограф районної бібліотеки для дітей
Бондар О.А.
|