Меню cайту





Пошук

Оголошення

Календар
«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Корисні сайти







Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.04.2024, 21:19

Головна » 2016 » Серпень » 14 » «Іван Франко – син України, велич світова»
14:51
«Іван Франко – син України, велич світова»

«Іван Франко – син України, велич світова»

 

 

На виконання Указу Президента України «Про вшанування пам’яті Івана Франка» до 160-річчя від дня його народження та 100-річчя від дня смерті, з метою збереження пам'яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становлення української нації у бібліотеці села Кикова було проведено літературну годину «Іван Франко – син України, велич світова». Цей захід був організований бібліотекарем абонементу районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки Марією Бака та сільським бібліотекарем Валентиною Вознюк.

Зі вступним словом про Івана Франка, та прочитавши вірш «Не пора, не пора…» виступила М. Р. Бака, розповіла присутнім про відомого українського поета.

Народився Іван Якович Франко 27 серпня 1856 року у селі Нагуєвичі Самбірського округу (нині село Івана Франка Дрогобицького району Львівської області). У 1862 році батько віддав Іванка до школи. Після закінчення школи пішов учитись у Дрогобицьку школу монахів–василіан. Після успішного закінчення, в 1867 році вступає до Дрогобицької гімназії, а в 1875 році обдарований випускник гімназії вступає на філософський факультет Львівського університету.

І. Я. Франко був високоосвіченою людиною. Здобувши університетську освіту, письменник їде до Відня, де одержує ступінь доктора філософії. Він мріє про посаду викладача Львівського університету, але реакційні кола Галичини зробили все, щоб не допустити «політично ненадійного» Франка до університетської кафедри.

Іван Франко понад сорок років працював на терені української і світової літератури та науки. Геніальний письменник і видатний діяч визвольного руху, своєю творчістю і багатогранною літературною діяльністю створив цілу епоху в історії української культури і літератури. Франко був не тільки письменником, а й великим ученим і публіцистом. Його творча спадщина багата і різноманітна.

Помер Іван Якович Франко 28 травня 1916 року, похований на Личаківському кладовищі у місті Львові.

На літературному святі, присвяченому життю і творчості Івана Франка, бібліотекар села Кикова Валентина Вознюк прочитала вірш Івана Франка та зробила перегляд його книг, які є в бібліотеці. Діти місцевої школи прочитали вірші Івана Франка, та показали сценки із казки «Ріпка». Присутні з цікавістю слухали та відповідали на запитання вікторини, запропонованої Марією Бака, присвяченої життю і творчості Франка. Закінчилось літературне свято музичним вітанням про Україну жіночого ансамблю «Берегині» під керівництвом Валентини Шавловської.

У районній бібліотеці для дорослих впродовж місяця читачі і кожен відвідувач бібліотеки може ознайомитись з розгорнутою книжковою виставкою, присвяченою творчості Івана Яковича Франка. На виставці, представлені твори письменника такі як: «Вибрані твори», «Повісті», «Мозаїка», «Зів’яле листя», «Поезія», «Твори», «Монолог атеїста», «Борислав сміється», «Захар Беркут», «Місія», «Лель і Полель», є в бібліотеці зібрання творів у 50-ти томах, користується популярністю книга Тамари Гундорової «Невідомий Іван Франко». Про життя і творчість відомого письменника можна прочитати в таких періодичних виданнях: «Дивослово», «Українська мова і література в сучасній школі», «Молодь України», «Дніпро», «День», «Літературна Україна», та інші. Ці видання виписує наша бібліотека.

 

 

Матеріал підготувала

бібліотекар абонементу

районної бібліотеки для дорослих

Марія Бака

Переглядів: 415 | Додав: ovdiychuk16 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Відділ культури Новоград-Волинської районної державної адміністрації© 2011-2024

e-mail:   rda-kultura@rambler.ru           тел.:   (04141)52276
Хостинг від uCoz