Екологічна стежка „Красилівське – Суховоля”
Меню cайту





Пошук

Оголошення

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні сайти







Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 10.01.2025, 02:00


Екологічну стежку „Красилівське – Суховоля”

прокладено в лісовому масиві

Новоград-Волинського держлісмисгоспу


Найкращий активний відпочинок – пізнавальна екскурсія. Якщо подорож спрямована до величного храму природи, то користь відчутна не лише для душі і тіла, а й для інтелектуального збагачення. От і в лісовому масиві Новоград-Волинського держлісмисгоспу вперше розроблено пішохідний маршрут з метою природоохоронної пропаганди та популяризації унікального куточка природи поліського краю.
Довжина стежки, залежно від варіантів її проходження – від 15 до 17,5 км. На стежці закладено 10 оглядових точок. Стежка є доволі комплексною, оскільки тут присутні різнопланові об'єкти для розповідей: це рідкісні види флори і фауни; гідрологічні об'єкти; історичні факти і події.
Екологічна стежка створена для підняття рівня екологічної свідомості населення, зокрема під час перебування у лісах, прищеплення любові до природи рідного краю, насамперед серед молоді, натурного пізнання особливостей існування угруповань рослинного та тваринного світу, їхніх співжиття і боротьби за існування.
Головна мета проведення екологічної стежки – формування екологічної культури людей, виховання дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, пропаганда природоохоронних ідей та засад збереження флори і фауни. 

1 – Кордон лісника
2 – Богданів дуб
3 – Джерело. Місце відпочинку
4 – Пам'ятник Зубру
5 – Пам’ятник розстріляним військовополоненим
6 – Підгодівельний майданчик
7 – Зникле село Пікель
8 – Модрина. Місце відпочинку
9 – Дендропарк „Пілява”
10 – Будинок мисливця. Місце відпочинку

Мандрівка екологічною стежкою „Красилівське – Суховоля” дає можливість не тільки дізнатись чимало цікавого про природу краю, а й винести переконання, що усе живе потребує нашої з вами турботи.
Даний пішохідний маршрут розпочнемо з села Красилівське, що знаходиться за 20 км від райцентру м.Новоград-Волинського в північно-західному напрямі.



Точка №1
„Кордон лісника” 

Наближаючись до точки №1 - „Кордону лісника” - стежка проходить через лісонасіннєву ділянку дуба звичайного (черешчатого).
Цій дубині понад 130 років. Раніше на цьому місці була низовина, а з 2000 року, під час посушливих років, рівень ґрунтових вод впав.




Точка №2
„Богданів дуб”

Богданів дуб знаходиться в кварталі №2 Пилиповецького лісництва. Йому приблизно 450-500 років, в діаметрі - понад два метри. Говорять, що під час походу на Польщу військ Богдана Хмельницького, на місці, де проростає цей дуб розташовувався військовий табір, а під цим дубом стояв намет самого Богдана. На честь цього на дубі зроблено мідне кільце з написом про цей факт, яке в даний час заросло. Десь на висоті близько двох метрів навколо дуба видно наріст.




Точка №3
„Джерело”

Праворуч від дороги, обабіч стежинки, жебонить джерельце, вода в ньому крижана, чиста як кришталь, і холодна. Поруч - огороджено мурашник. Руді лісові мурахи не лише санітари лісу, охоронці екологічної рівноваги, а й дуже рідкісні комахи, які занесені до Європейського червоного списку. Тому, перш ніж ступити ногою на стежку, будьте уважні, не вбивайте їх.




Точка №4
„Пам’ятник зубру”

Пам’ятник зубру кварталі № 52 Пищівського лісництва, виготовлений із цільного каменю. Якщо уважно придивитись, збоку він має форму серця. Одна сторона пам'ятника відшліфована, на ній зроблено надпис про те, що в парк Пілява при графі Потоцькому завезено зубрів із Біловезької Пущі. На цьому місці 12 вересня 1913 року, при полюванні, добуто його величність Зубра американцем В. Відене. У верхній частині каменя було закріплено голову зубра вилиту із бронзи.




Точка №5
„Пам’ятник розстріляним військовополоненим”

Скорботне місце страти та братська могила радянських воїнів і мирних жителів. На цьому місці в 1942-1943 знаходився концтабір, в якому було закатовано понад 300 героїв. Розстріли проводились регулярно впродовж 1942-1943 років. Останню партію військовополонених розстріляно в грудні 1943, напередодні звільнення Суховолі воїнами 149-ї стрілецької дивізії. Кількість та прізвища розстріляних не встановлені.




Точка №6
„Підгодівельний майданчик”


Підгодівля диких тварин відіграє важливу роль у підтриманні господарського рівня чисельності їх поголів’я, слугує вагомим чинником попередження чи зменшення пошкоджень лісового і сільського господарства, забезпечує виживання багатьох видів тварин в екстремальних зимових умовах. Для цього влаштовують підгодівельні майданчики у лісі. Ці ділянки частково розорюють і на них створюють кормові поля, де висівають різні зернові та бобові культури.




Точка №7
„Зникле село Пікель”


В минулому - це поселення серед лісу, де проживали люди, котрі в основному працювали в системі лісового господарства. На цій території знаходилися будинки та бараки для проживання, клуб, магазин та хлібопекарня, лісопильний цех, реторти для видобування із соснових пеньків смоли, скипидару та деревного вугілля. Усе це поставляли в народогосподарчий комплекс. Після того як було розібрано вузькоколійку і перекрито сполучення з Новоградом-Волинським, люди почали покидати нажиті місця і переселялися в інші.




Точка №8
„Модрина”


Модрина європейська – єдине європейське хвойне дерево, що восени скидає хвою. Це одна із найдовговічніших порід, живе до 600 років. Багаторічними спостереженнями встановлено, що протягом доби модрина росте у висоту значно більший час, аніж сосна. Це – швидкоростуча, дуже світлолюбна, середньо вибаглива до ґрунтів і вологи порода. Має глибоку кореневу систему, вітростійка, дуже стійка до забруднення атмосфери.




Точка №9
„Дендропарк „Пілява”.


В кінці ХІХст. в урочищі «Берестянка» графом Потоцьким був створений дендрологічний парк «Пілява» з наявністю багатьох деревних та чагарникових порід, в тому числі і екзотичних. Тваринний світ заповідника «Пілява» був досить різноманітний. Сьогодні дендропарк «Пілява» займає площу 6,3га і на площі 0,5га розміщена ділянка модрини європейської, вік якої понад 110 років. Серед них - бук європейський, явір, різноманітні види дуба, клен цукровий, червоний та сріблястий, айлант, срібляста та колюча ялини та інші екзотичні рослини.




Точка №10
„Будинок мисливця”.


Для проживання мисливців в лісовому господарстві є будинок мисливця. Він розташований в кварталі №92 Піщівського лісництва на відстані 2 км від села Піщів Будинок цегляний, двохповерховий, розміром 10-15 метрів, всередині оббитий деревоматеріалом, опалення – водяне, холодна вода підведена автономно від колодязя, гаряча вода для душової та кухні нагрівається електронагрівачем. Поруч з будинком мисливця – огороджений металевою сіткою вольєр площею 30,0 га, біля ставка площею 5,0 га.


Відділ культури Новоград-Волинської районної державної адміністрації© 2011-2025

e-mail:   rda-kultura@rambler.ru           тел.:   (04141)52276
Хостинг від uCoz