Бібліотека с. Червона Воля
Бібліотекою завідує Потайчук Галина Михайлівна, 1960 року народження, освіта середня-спеціальна бібліотечна. Працює на даній посаді з 25.04.1988 року. Робочі години: в літній період з 12-00 до 18-00, в суботу з 18-00 до 24-00, в зимовий період з 10-00 до 16-00, в суботу з 16-00 до 22-00. Вихідні дні: понеділок, вівторок.


Бібліотека розміщена у приміщенні Будинку культури, займає дві кімнати площею 96 м2.

Сільською радою на 2013 рік передплачено таку періодику: «Умійко», «Шишкін ліс», «Колосок», «Кузя», «Полювання і риболовля». Бібліотекарем особисто передплачено газети «Лесин край» , «Житомирщина», «Скарбничка».
Є куточок для читача, де відвідувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з переліком нових надходжень, цікавою інформацією у ЗМІ, залишити відгуки про прочитану книгу.



Бібліотечний фонд складає 5846 примірників документів.
Бібліотека обслуговує за рік: 375 читачів.

Бібліотекар організувала та узяла участь в таких масових заходах: літературні читання «Ми роду українського і мова в нас одна» (за творами Лесі Українки та Т.Шевченка), літературно-музичне свято «Кожне слово пахне, немов листочок м’яти, та мов квітка короваю пахне слово мати», конкурс «Кращий читач 2013 року», «Вишневим цвітом славна Перемога в серцях людських повік не одцвіте».


Оформлено папки-досьє «Історії дихання живе», «Твоє здоров’я», «Вони виконали обов’язок держави».
Оформлено книжкові виставки:
«Планета Земля: відома і таємнича», «Тенета, в які диявол ловить душі», «Нема чоловікові нічого кращого, як ділами своїми радіти», «Моя країна Україна», «Мир, злагода, благословення», «Край мій – гордість моя»: стенди «Леся Українка – наша славна землячка», «Они защищали Родину», «Бібліотека інформує», «Світ дітей».






Розкрито фонд такими тематичними поличками:
«Секрети кухні», «Як це добре, як це гарно в українській хаті жить».
Є папка з історією села Червона Воля. Оформлено народознавчий куточок: «Народне мистецтво рідного краю».

Бібліотекар проводить екскурсію рідним селом, в яку входить відвідування пам’ятника спаленому селу Червона Воля, братської могили та меморіального музею партизанської слави. В цьому музеї зібрані матеріали не тільки періоду Великої Вітчизняної війни, а й про історію села взагалі, та старовинні ужиткові речі.












Галина Михайлівна збирає та зберігає експонати, через які можна доторкнутися до давньої, і не дуже, історії рідного села та краю в цілому, та спогади очевидців і сучасників різних історичних подій.
