Печальна муза В.Стуса
(до 75 річчя від дня народження українського поета)
Що далі невмолимий час віддаляє нас від земного життя В.Стуса, то більший інтерес викликає постать поета, правозахисника, чоловіка, друга й в’язня. Майже не відомий на батьківщині за життя, після смерті Василь Стус привертає дедалі більший інтерес нащадків, для яких він жив і творив.
Народився В.Стус в 1938 році на Вінничині, але дитинство та юність минули на Донеччині.
Мистецька спадщина В.Стуса оригінальна, потужна, самобутня. Його твори пронизливі, особистісні. Їхнім ядром є позиція митця, громадянина, патріота, сина.
Помер В. Стус в таборі особливого режиму в Пермській області 1985 року.
З нагоди 75 річниці від дня народження видатного українця у районній бібліотеці для дорослих на юнацькій кафедрі оформлено книжкову виставку «Печальна муза Василя Стуса».
Матеріал підготувала
бібліотекар кафедри юнацтва
районної бібліотеки для дорослих
Г.П.Осипчук.
Моя душа, як арфа золота
(До 115 років від дня народження В.Сосюри)
Українська поезія щедра на таланти, на щирих і душевних поетів. Вона була б неможлива, якби її не зрощували «самородки», не засівали чистим, золотим зерном своїх сердець. Одним з таких «самородків» є В.Сосюра. Коли згадуєш його ім'я, відразу ж постає в уяві білопінне цвітіння садів, «солодкий дух акації», «золоті поля», і вся наша запашна вишнева, сонячна усміхнена Україна.
Народився майбутній поет 6 січня 1898 року в шахтарській сім'ї на Донбасі.
8 січня 1965 року зупинилося серце Володимира Сосюри, але старість ані хвилини не мала над ним влади.
До ювілею цієї видатної української постаті у районній бібліотеці для дорослих на юнацькій кафедрі оформлено книжкову виставку «Моя душа, як арфа золота».
Матеріал підготувала
бібліотекар кафедри юнацтва
районної бібліотеки для дорослих
Г.П.Осипчук.
Майстер історичної прози
( 100-річчя з дня народження Н.С. Рибака, українського письменника)
Натан Рибак – відомий український письменник – літописець за жанром, епік за своєю індивідуальною манерою письма.
Натан Самійлович Рибак народився на Черкащині, в селі Іванівці 3 січня 1913 року, закінчив Київський хіміко – технологічний інститут. Він учасник Великої Вітчизняної війни, якій присвятив ряд творів.
Натан Рибак багато років брав участь у міжнародних конференціях, форумах, зустрічах. Письменник побував у різних країнах. Це дало йому змогу зібрати значний матеріал.
За сценаріями Н. Рибака поставлені художні фільми «Помилка Оноре де Бальзака» ( 1968) та «Довга дорога в короткий день» .
У районній бібліотеці для дорослих до цієї дати оформлено книжкову виставку «Майстер історичної прози». На ній представлені збірки оповідань, романи Н. Рибака та книги про його життя та творчість.
Матеріал підготувала
бібліотекар абонементу
районної бібліотеки для дорослих
М.Р. Бака