З глибин віків плекалась мова
Українська мова серед східнослов’янських мов
Людське бесмерття з роду і до роду
У вись росте коріння родоводу.
І тільки той, у кого серце чуле,
Хто знає, береже минуле,
Хто вміє шанувати сучасне,-
Лиш той майбутнє
Вивершить прекрасне.
Багатовікова історія слов’янської культури має багато яскравих подій, які в наші дні мають визначальну роль в духовному розвитку слов’янських народів і становленні повноцінної особистості.
В Україні, згідно з Указом Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096, День слов’янської писемності і культури відзначається щорічно 24 травня, у день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, слов'янських просвітителів та проповідників християнства. Слов’янська писемність була створена у IX ст., близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило і Мефодій вважаються «батьками» слов'янської абетки.
У Новоград-Волинській районній бібліотеці імені Лесі Українки до Дня слов’янської писемності і культури оформлено книжкову виставку «З глибин віків плекалась мова». На цій виставці представлені книги, які знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов; виховують повагу до історичного минулого, а також про засновників писемності – святих рівноапостольних братів-просвітителів Кирила та Мефодія.
Запрошуємо всіх, хто зацікавився літературою, представленою на нашій книжковій виставці, завітати до Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки.
Матеріал підготувала
бібліотекар читального залу
Віталіна Артеменко
|