Вища освіта в Україні має довгу і багату історію. Українських студентів, випускників та вчених вже давно знають і цінують по всьому світі.
Першовідкриття та новаторські дослідження вчених, які працювали в українських інститутах та академіях, таких як Дмитро Менделєєв, Микола Жуковський і Євген Платон, є частиною загальної історії наукового прогресу світу.
Вища освіта забезпечує фундаментальну, наукову, професійну та практичну підготовку, здобуття громадянами освітньо-кваліфікаційних рівнів відповідно до покликань, інтересів і здібностей молодої людини. Підготовка фахівців у вищих навчальних закладах може проводитись з очно, заочно, а з окремих спеціальностей – екстерном. Держава створює громадянам України умови для реалізації їхнього права на здобуття вищої освіти. Навчання у вищих навчальних закладах державної форми власності оплачується державою, крім випадків передбачених Законом України " Про освіту” на комерційній формі оплати.
Освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста здобувається у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації: училищах, технікумах, коледжах; бакалавра, спеціаліста та магістра - у вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації: університетах, академіях та інститутах. Після закінчення 11 класів, ПТУ чи іншого закладу багато молодих людей мріють здобути вищу освіту. Такі учбові заклади є також у місті Новограді-Волинському та районі.
У районній бібліотеці ім. Лесі Українки є чимало книжок про історію української освіти, про вищу освіту. Ми отримуємо різні фахові журнали про педагогіку та освіту в Україні.
До Міжнародного дня студента в районній бібліотеці для дорослих на кафедрі юнацтва оформлено книжкову виставку літератури «ВИЩА ОСВІТА: Мета чи засіб?», ознайомившись з якою кожен випускник знайде потрібну інформацію і визначиться ким стати завтра.
Матеріал підготувала
бібліотекар кафедри юнацтва
районної бібліотеки для дорослих
Осипчук Г.П.