(до 160 – річчя від дня народження Володимира Короленка)
Володимир Галактіонович Короленко – видатний російський письменник -демократ. Народився 27 липня 1853 року в м. Житомирі в сім΄ї повітового судді. Вчився спочатку в приватному пансіоні, а потім в 1- й Житомирській гімназії. У Житомирі Короленко прожив лише тринадцять дитячих літ, але саме Житомир відіграв велику роль у житті письменника.
З дитинства, з юнацьких років майбутній письменник вивчав і пізнавав культуру, історію, звичаї і пісні багатостраждальної України, і подібно до Гоголя, став класиком російської літератури. Він був шевцем, чоботарем, орав і засівав землю, збирався стати лісівником, технологом, адвокатом.
На засланні, у в’язницях В’ятського, Пермського та Якутського краю навчився малювати і справді був неабияким художником. Та передовсім В. Короленко – великий російський та український письменник, майстер, дивотворець слова.
Але до кінця свого життя Володимир Галактіонович підтримував зв’язки зі своїми земляками – житомирянами. «Життя кидало мене далеко від місця народження, – писав він, - але пам'ять про рідні місця береглася у мене живо і яскраво.»
Житомиряни свято шанують пам'ять свого видатного земляка.
Ім΄я В.Г. Короленка носять: вулиця м. Житомира, з якою пов’язані дитячі роки письменника; одна з шкіл міста, на території якої знаходиться пам’ятник письменнику.
У 1973 році в будинку, де в свій час народився В.Г.Короленко, відкрито літературно-меморіальний музей, який в цьому році святкує свій 40 – річний ювілей.
До 160 – річчя від дня народження Володимира Галактіоновича Короленка в районній бібліотеці для дорослих була проведена краєзнавча інформіна «Віддай людям крихітку себе». До уваги присутніх були представлені документи та матеріали періодичних видань про життя та творчість Короленка. На абонементі нашої бібліотеки є багато художніх творів письменника. А в краєзнавчому фонді зберігається унікальне видання – В.Г. Короленко «Избранные произведения», видане в 1948 році в Москві.
Володимир Галактіонович Короленко – воістину всевидющий, невтомний трудар літератури, полум’яний і пристрасний публіцист, захисник скривджених, пригнічених, окрадених і знедолених.
Життя народу з усіма потворностями, стражданнями, болями, смертністю і водночас з десятками, сотнями людських образів, характерів ви знайдете на сторінках його творів.
Матеріал підготувала
бібліограф районної
бібліотеки для дорослих
Жинська Л.В.