Головна » 2013»Листопад»9 » Українська держава та національні меншини: поступ до взаємної толерантності
16:08
Українська держава та національні меншини: поступ до взаємної толерантності
Українська держава та національні меншини:
поступ до взаємної толерантності
Україна багатонаціональна, поліетнічна держава. Згідно з останнім переписом населення в Україні проживає 48,2 млн. осіб, а це – 130 національностей. Найбільша етнічна спільнота – українці (37,5 млн. осіб). Інші спільноти належать до категорії національних меншин. За роки незалежності в Україні створені політико-правові підвалини державної національної політики, яка будується на принципах рівності політичних, соціальних, культурних прав і свобод усіх громадян незалежно від їхнього походження, на підтримці розвитку національної свідомості і самоутвердження, захисту громадян України на рівних підставах. Йдеться про вивірену державну програму гармонізації міжнаціональних стосунків, захист прав національних меншин, задоволення їхніх культурно-просвітницьких, мовно-освітніх та інформаційних потреб.
З метою реалізації завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин у районній бібліотеці для дорослих ім. Лесі Українки представлено книжкову виставку: «Українська держава та національні меншини: поступ до взаємної толерантності».
Організація об'єднаних Націй оголосила 1995 рік роком толерантності.
В рамках його проведення державами – членами ЮНЕСКО була прийнята Декларація принципів толерантності, що містить такі визначено цього поняття:
- повага, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур, форм самовираження та самовиявлення людської індивідуальності;
- політична й правова потреба; активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.
Таким чином, толерантність є базовою цінністю відкритого суспільства.
Відкритість суспільства своїм власним змінам та інноваціям означає одночасно і відкритість його назовні, іншим культурним нормам і принципам. Тому толерантність, критичне мислення, свобода і відповідальність особистості у відкритому суспільстві пов'язані один з одним, становлять фундамент демократії і створюють умови розвитку, руху суспільства вперед.
Матеріал підготувала
бібліограф районної
бібліотеки для дорослих
Жинська Л.В.