Літературний календар, 2018, жовтень
На абонементі районної бібліотеки імені Лесі Українки оформлено Літературний календар, присвячений 100-річчю від дня народження Олександра Миколайовича Підсухи «Творча спадщина Олександра Підсухи» та 105-річчю від дня народження Олексія Івановича Гуреїва «Глибінь його слова».
Олександр Миколайович Підсуха (1918-1990) – поет, прозаїк, драматург, перекладач, громадський діяч. Він увійшов в українську літературу одночасно з такими письменниками-воїнами як О. Гончар, Г. Тютюнник, П. Воронько та інші. Читаючи твори українських поетів і письменників, здається, що всі вони народжуються з піснею у серці та любов’ю до рідного краю. Може, саме тому їхні слова так чарують нас, не залишають байдужими, дають можливість по-іншому подивитись на казковий дивосвіт – нашу українську землю. Риси поезії Олександра Підсухи – простота, прямота, цілеспрямованість. Тематика його творів різноманітна: в одних із них автор розповідає про героїку Другої світової війни, в інших захоплюється красою і могутністю рідного краю. Є і чимало віршів про красу української природи, про рідну мову, про вірне і щире кохання. Мир і війна, життя і смерть, сонце і морок – це драматичне зіткнення визначало характер поетичного сприйняття творів О. М. Підсухи. Твори письменника закликають до миру, взаєморозуміння та поваги до всього, що нас оточує створене людиною чи природою.
На виставці, присвяченій Олександру Підсухи, представлені твори такі, як: «Вибрані твори в 2-х томах», «Розповень», «Пізнання істини», «Поліська трилогія», «Поеми», «Жарти жартами…», «Загули бори».
Олексій Іванович Гуреїв (1913-1990) – український письменник, книги якого читаються з великим задоволенням. Він майстерно розкриває внутрішній світ переживань своїх героїв, описує про нашу молодь, яка мужньою, ідейно підготовленою до суворих випробувань вступила у Другу світову війну. Читач з неослабним інтересом стежить за долею героїв від початку до кінця. Вимогливість до художнього слова, чесність у літературі засвідчують кращі романи, повісті та оповідання Олекси Гуреїва.
На виставці, присвяченій Олексію Гуреїву, представлені твори такі, як: «Полум'я над Дніпром», «Друзі не зраджують», «Наша молодість. Життя іде», «Люди, з якими живу», «Комендантська година».
Відвідавши районну бібліотеку, читачі можуть ознайомитись з матеріалами про життя і творчість письменників, опублікованих у книгах та періодичних виданнях, які передплачує наша бібліотека.
Матеріал підготувала бібліотекар
районної бібліотеки імені Лесі Українки
Марія Бака
|