Літературний календар, 2018, травень
На абонементі районної бібліотеки імені Лесі Українки, оформлено літературний календар, присвячений:
- 110-річчю від дня народження Леоніда Первомайського, українського поета, письменника: «Все, чим живе моя душа тобі, Вкраїно»;
- 85-річчю від дня народження Романа Андріяшика, українського письменника, журналіста: «Спадкоємець класичних традицій».
Леонід Соломонович Первомайський (справжнє ім’я Ілля Шльомович Гуревич) (1908-1973) належить до тих багатогранно обдарованих і роботящих літераторів, які працювали в усіх сферах художнього письменства – поезії, прозі, драматургії, при цьому не обминаючи своєю увагою і літературно-художньої критики, і публіцистики, і журналістики загалом. В українській поезії ім’я Л. Первомайського стоїть поруч з іменами найвидатніших її творців. Леонід Первомайський був з тих митців слова, які не тільки на повну силу працюють в улюбленому мистецтві, але й зосереджено обдумують різноманітні його проблеми, цікавляться його минулим і майбутнім. Протягом майже усього життя він виступав як критик, автор історико-літературних статей, як умілий і охочий наставник молоді.
На виставці, присвяченій Л. С. Первомайському, представлені твори такі, як: «Твори в 7-ми томах», «Избранные произведения в 2-х томах», «Дикий мед», «Стихотворения и поэмы», «Материн солодкий хліб», «Оповідання не для розваги», «Поезії», «Вчора і завтра», «Між бурями».
Роман Васильович Андріяшик (1933-2000), письменник, журналіст, лауреат Шевченківської премії, видатний український романіст, унікальна постать у сучасному українському письменстві.
Твори Романа Андріяшика зазнавали ідеологічного осуду, внаслідок чого письменник на тривалий час був позбавлений можливості друкуватися. Відображена у творчості Р. Андріяшика трагедія людського життя, позбавленого впевненості й самоцінності, означала відновлення гуманістичних принципів української літератури. У своїх творах Роман Андріяшик порушив проблему насильства суспільства над людиною, здійсненого у різних формах (війни, національне, соціальне рабство), а також до проблеми страху, спричиненого цими негативними явищами. Він показав не лише підневільну людину, а й «мозаїку людського неприйняття» чужого світу.
На виставці, присвяченій Р. В. Андріяшику, представлені такі твори, як: «Додому нема вороття. Люди зі страху», «Вибране», «Кровна справа», «Сторонець», «Думна дорога», «Сад без листопаду».
Читачі, відвідавши районну бібліотеку, можуть ознайомитись з матеріалами про життя і творчість письменників, опублікованих у книгах та періодичних виданнях, які передплачує наша бібліотека.
Матеріал підготувала
бібліотекар абонементу
Марія Бака
|