Літературний календар, 2018, листопад
На абонементі районної бібліотеки імені Лесі Українки оформлено Літературний календар, присвячений 155-річчю від дня народження О. Кобилянської, української письменниці: «Ольга Кобилянська-людина і царівна» та до 240-річчя від дня народження Г. Квітки-Основ’яненка, українського прозаїка: «Основоположник нової української прози».
В історії української літератури Ольга Юліанівна Кобилянська (1863-1942) належить до тих письменників демократичного напряму, які вели постійну боротьбу проти соціального і національного поневолення українського народу. Почавши літературну діяльність в кінці минулого століття, Кобилянська не припиняла її понад п’ятдесят років. За цей час з-під її пера вийшло чимало повістей, оповідань, новел, нарисів та статей. Кращі її твори пройняті палкою любов'ю до людей праці і лютою ненавистю до експлуататорів. Письменниця вірила в світле майбутнє свого народу і наполегливо, хоч і не завжди послідовно, шукала шляхів поліпшення умов його життя.
На виставці, присвяченій О. Кобилянській представлені твори такі, як: «Зібрання творів у 5-ти томах», «Зібрання творів у 3-х томах», «Зібрання творів у 2-х томах», «Вибрані твори», «Твори», «Новели», «Повісті і оповідання», окремі твори такі, як: «Земля», «Людина», «Царівна», «В неділю рано зілля копала».
Григорій Квітка-Основ'яненко (1778-1843) перший український прозаїк, талановитий драматург, творчість якого мала значний вплив на розвиток української літератури. Головним творчим принципом Квітка-Основ’яненко вважав «писання з натури», про те, що було знайоме і близьке. А знав він найкраще і любив свою рідну Харківщину, її природу, звичаї її мешканців, які стали героями його творів. Беручи свої сюжети «виключно з життя народного», скаже згодом Іван Франко, Квітка-Основ’яненко на ціле десятиліття випередив відповідні твори письменників-«натуралістів». Нова українська література багатьма своїми рисами завдячує саме Квітці-Основ'яненку. Недаром же Юрій Федькович назвав його ясним місяцем на небосхилі українського слова, а Михайло Драгоманов зарахував Квітку-Основ'яненка, поруч із Тарасом Шевченком та Миколою Гоголем, до трійки найбільших українських класиків ХІХ століття.
На виставці, присвяченій Г. Квітці-Основ’яненку, представлені твори такі, як: «Зібрання творів у 8-ми томах», «Зібрання творів у 7-ми томах», «Зібрання творів у 2-х томах», «Вибрані твори», «Повісті та оповідання, драматичні твори», окремі твори такі як: «Маруся», «Конотопська відьма», «Сватання на Гончарівці».
Відвідавши району бібліотеку, читачі можуть ознайомитись з матеріалами про життя і творчість письменників, опублікованих у книгах та періодичних виданнях, які передплачує наша бібліотека.
Матеріал підготувала бібліотекар
районної бібліотеки імені Лесі Українки
Марія Бака
|