«ГОЛОДОМОР – ЧОРНА СПОВІДЬ МОЄЇ ВІТЧИЗНИ»
«Ні труни, ні хрестів І ні тризни!
Прямо в яму, На віки-віків!
Чорна сповідь Моєї Вітчизни
І її затамований гнів»
А. Листопад
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1921-1923, 1932–1933 та 1946 1947 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цих чорних сторінок в історії України.
У районній бібліотеці імені Лесі Українки оформлено виставку-реквієм, присвячену Дню пам’яті жертв голодоморів. Ця дата припадає на четверту суботу листопада. Цьогоріч Україна відзначає 85-ту річницю національної трагедії. Голодомор 1932 1933 р.р. — акт геноциду українського народу.
На виставці представлено художні твори про голодомор та загальні матеріали. Першим художнім твором, який розповів світові про страшні 1932 1933 роки в Україні, їх причини і наслідки, став роман Уласа Самчука «Марія». Писали про голодомор також Іван Багряний та Михайло Стельмах.
Не оминула ця трагедія і Новоград-Волинщину. На виставці представлені краєзнавчі матеріали, а саме: «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932 1933 р.р.», «Книга пам’яті жертв голодомору 1932 1933 років у Житомирському районі», Тригуб І. Л. «Голгофа. Звягельщина 1933», «Боротьба українського народу у роки голодомору 1932 1933 р.р.», Степанов Є. Я. «Жнива скорботи».
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у вічність свідки трагічних подій Великого Голодомору. Тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті, аби таке страшне минуле ніколи не повторилось.
Матеріал підготувала завідувач
відділу обслуговування користувачів
районної бібліотеки ім. Лесі Українки
Олена Боровська
|