Починаючи з 1997 року, 9 листопада – в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, в Україні відзначається День української писемності та мови. Нестора Літописця по праву можна вважати батьком нашої словесності, адже написаний ним літописний звіт «Повість минулих літ» був і залишається найвидатнішою писемною пам’яткою слов’янської культури.
У районній бібліотеці для дітей до Дня української писемності та мови оформлено книжкову виставку «Диво, створене людиною», на якій до уваги читачів представлено книги з мовознавства, матеріали про історичні постаті, які були причетні до становлення нашої мови та писемності, збірки поетів, котрі з великою любов’ю оспівували рідну мову в своїх творах.
Мова – це дійсно справжнє диво! Словом можна доторкнутися до найніжніших рис в людському характері, до найпотаємніших куточків людської душі, до сокровенного... Словом можна створити красу, а можна і спотворити. Словом можна ранити, а можна і надихнути на величезні звершення в житті… Українська мова - це мова Кобзаря, якого ми любимо і яким пишаємось, якого знає і шанує весь світ, чисте і міцне, мов криця,слово геніальної Лесі Українки, майстрів поетичного таланту — М. Рильського, П. Тичини, В. Сосюри, В. Симоненка, Л. Костенко… І дуже доречними і влучними будуть слова Панаса Мирного, який про мову сказав так: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, досвід, почування»!
Матеріал підготувала
бібліограф районної
бібліотеки для дітей
Олена Бондар