Меню cайту

Пошук

Оголошення

Календар
«  Серпень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні сайтиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 02.07.2020, 08:32

Головна » 2012 » Серпень » 8 » У пошуках історичної правди: 55 років від початку виходу «Українського історичного журналу»
16:46
У пошуках історичної правди: 55 років від початку виходу «Українського історичного журналу»

Вітчизняна історична наука сповна відчула на собі всі ті складні, іноді трагічні суспільно-політичні перипетії, які сталися у ХХ столітті. У складному процесі переосмислення багатовікової історії українського народу важливу роль відіграють фахові періодичні видання, одне з головних завдань яких полягає в тому, щоб спільними силами розбудувати українську наукову історіографію. Обставини склалися так, що з початку 1930-х і до 1957 року в Україні не існувало свого постійного періодичного друкованого органу з цієї галузі наукових знань. Однак уже із середини 40-х років в Україні стала цілком очевидною нагальна потреба у фаховому періодичному часопису з історичної тематики, що добре усвідомлювало багато тогочасних суспільствознавців. Відтоді заснування республіканського історичного журналу, що був мрією не тільки для фахівців, а й бажанням для широкого читацького загалу, не раз обговорювалося в пресі, причому на всесоюзному рівні, ставилося перед вищим партійним керівництвом.
«Український історичний журнал», який з’явився на хвилі «хрущовської відлиги», пройшов складний шлях. У 1957 році розгорнулася велика, копітка, іноді невдячна робота з організації й підготовки до друку перших номерів часопису. І влітку відбулося перше засідання редколегії вже офіційно затвердженого журналу. Незважаючи на невпорядкованість належними штатами, обмеженість редакційного «портфеля», матеріальні й технічні труднощі, редколегія, відразу приступивши до роботи, доклала всіх зусиль, щоб з другого півріч журнал почав безперебійно виходити.
Вже минуло 55 років з часу його заснування. Ці десятиліття в історії українського народу були дуже непростими, наповненими бурхливими подіями загальнополітичного характеру. Всі ці суперечливі процеси так чи інакше впливали на його діяльність і визначили своєрідний «хвилеподібний» розвиток журналу.
На початку 90-х років на сторінках журналу з’явилися статті та виступи, автори яких намагалися під новим кутом зору розглянути замовчувані аспекти історії нашої країни, поволі зняти проблему «білих плям». В центрі дослідницьких інтересів опинилися питання формування й утвердження тоталітарного режиму в Україні, його негативних наслідків у різних сферах суспільного життя, а також української національної революції. Помітно активізувалася діяльність часопису в справі пропаганди історіографічної спадщини і публікації джерел. Окремо варто відзначити внесок журналу в розробку проблем середньовіччя. Відтоді, як було затверджено головним редактором (з 1995 р.) академіка В.Смолія, «УІЖ» став доступним для публікацій будь-якого спрямування, єдиним критерієм добору яких став виключно їх науковий рівень, новизна та внесок у фундаментальні дослідження.
З початку ХХІ ст. все більшої популярності набуває публікація джерел, більш загострено дискусійною стала полеміка з ученими близького і далекого зарубіжжя. «Український історичний журнал» ішов до свого ювілею тернистим шляхом. Суперечливість і складність процесів, у яких зароджувався і розвивався часопис, зумовили неоднозначність оцінки його місця в історичній науці України. Беззаперечним є лише той факт, що часопис виступає як чинник прогресивного ґатунку на шляху розвитку української історичної науки.
Районна бібліотека для дорослих веде підписку цього періодичного видання вже багато років, а точніше з 1993 р. Цей журнал користується великим попитом у читачів, особливо у вчителів та студентів історичних вузів. Школярі працюють з цим виданням для ознайомлення з різними поглядами на історичні події нашої країни та зарубіжжя. Тому ми не могли пропустити цю подію – 55-річчя з часу його заснування, і у читальному залі бібліотеки було проведено бібліографічну інформіну, присвячену цікавому і дуже корисному «Українському історичному журналу».

Матеріал підготувала
головний бібліограф районної
бібліотеки для дорослих
КОВАЛЕВСЬКА Л.Д.
Переглядів: 696 | Додав: Max7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Відділ культури Новоград-Волинської районної державної адміністрації© 2011-2020

e-mail:   rda-kultura@rambler.ru           тел.:   (04141)52276
Хостинг від uCoz